Ethereum osiąga nowy rekord i osiąga ponad 13 000% w skali roku.

Jak podaje Cryptogogle.com, cena ethereum osiągnęła rekordową wartość 1,417.38
–  Cena kryptowalut w zeszłym tygodniu wzrosła o około 60 procent
–  Steven Nerayoff, współtwórca ethereum, powiedział, że może “łatwo” podwoić się lub potroić w tym roku
.
Unlimited Miners

 Cyfrowa waluta osiągnęła rekordowy poziom 1,417.38 USD, zanim osiągnęła kilka z tych zysków, według Cryptogogle.com, strony internetowej śledzącej ceny cyfrowej waluty. Ethereum wzrósł o ponad 13 000 procent w ciągu ostatniego roku.

Ethereum to druga co do wielkości kryptowaluta na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej za bitcoinem, o wartości 131,5 miliarda dolarów.

Cyfrowa moneta jest wspierana przez blockchain, podobnie jak bitcoin, ale technologia jest nieco inna i ukierunkowana na konkretny przypadek użycia: inteligentne kontrakty. Wielu postrzega je jako krypto-walutę z rzeczywistym wykorzystaniem ze względu na duże firmy eksperymentujące z tą technologią.

Konsorcjum o nazwie Enterprise Ethereum Alliance, w skład którego wchodzą firmy takie jak Microsoft i JP Morgan, zamierza opracować aplikacje przy użyciu łańcucha blokowego Ethereum.

Wydaje się również, że inwestorzy szukają alternatywnych monet cyfrowych, aby osiągnąć zysk. Ripple ostatnio gwałtownie wzrósł do rekordowego poziomu, po czym zaczął spadać. Niektóre z tych pieniędzy mogły zostać wpuszczone do ethereum. W środę o godzinie 8:00 czasu londyńskiego, według CryptoCompare, ponad 43 procent zakupów ethereum zostało dokonanych przy użyciu bitcoiny.

W ubiegłym roku odnotowano również nieco ponad 3,7 miliarda USD pozyskanych dzięki początkowym ofertom monet (ICO), procesowi, w którym firma może zbierać pieniądze, wydając nowy token cyfrowy. Inwestorzy nie otrzymują udziałów w spółce, ale te żetony mogą być przedmiotem obrotu lub mogą być wykorzystane w usłudze oferowanej przez firmę wystawiającą. Wiele z tych ICO zbudowanych jest na protokole ethereum, który pomógł trakcji wzmocnienia kryptowalutowego.

“Eksmisja cenowa Ether’a jest świadectwem rosnącej popularności ethereum jako platformy zdecentralizowanych aplikacji: w ciągu ostatniego półtora roku widzieliśmy, że większość tokenów wydanych podczas ICO i będących przedmiotem handlu na giełdach została zakodowana do uruchomienia w sieci ethereum, “Thomasowi Glucksmannowi, szefowi działu rozwoju APAC w zakresie wymiany kryptowalut, Gatecoin.

Niektórzy twórcy kryjący się za ethereum również publicznie mówią o krypto-walucie. Steven Nerayoff, jeden z jego współtwórców, powiedział, że rosnąca liczba projektów zbudowanych na blockchainach Ethereum może uruchomić tak zwane “flippening” w 2018 roku, prowadząc monetę cyfrową do wyprzedzenia bitcoina. Flippening oznacza inwestowanie pieniędzy w alternatywne kryptowaluty.

Nerayoff powiedział w poniedziałek , że cena ethereum może “łatwo” podwoić się lub potroić pod koniec roku.

Ale wielu również zabrzmiało alarmem o rynku kryptowalut. Inny współzałożyciel Ethereum, Charles Hoskinson, powiedział we wtorek , że na rynku krypto walutowym nastąpi “awaria”, a następnie konsolidacja. Zauważony niedźwiedź na Wall Street Davis Stockman, były dyrektor biura Ronalda Reagana, powiedział także , że boom kryptowalut zakończy się tragicznie.

“To w gruncie rzeczy klasa naprawdę głupich spekulantów, którzy przekonali się, że drzewa rosną na niebie”, powiedział w wywiadzie na początku tego miesiąca.

 

 


REKLAMA