Dział transportu GE dołącza do konsorcjum Blockchain.

 

General Electric dołączył do konsorcjum blockchain poprzez swój dział transportowy.

Firma GE Transportation ogłosiła w ubiegły czwartek, że stała się najnowszym członkiem Blockchain w organizacji Transport Alliance (BiTA), której celem jest rozwój standardów związanych z wykorzystaniem technologii w branży transportu ładunków. Wraz z przeprowadzką firma GE staje się najnowszą główną firmą, która łączy wysiłek, dołączając do listy obejmującej UPS, FedEx i ramię logistyczne chińskiej firmy e-commerce JD.com.

W oświadczeniach firma stwierdziła, że ​​dołączyła do grupy w ramach badań nad możliwymi zastosowaniami blockchainu w swoich działaniach.

“Ponieważ GE Transportation rozszerza swoje możliwości na szerszy łańcuch dostaw, łączymy partnerów i klientów w każdym węźle i wielu trybach”, powiedziała Laurie Tolson, dyrektor ds. Cyfrowej działalności GE Transportation,

Dodając:

“Z niecierpliwością oczekujemy, że nasze aplikacje zostaną przesłane do BiTA, ponieważ wspólnie staramy się wykorzystać potencjał blockchain w obsługiwanych przez nas branżach.”

CoinDesk wcześniej informował o publicznie uznanym przez GE zorientowaniu na blockchain poprzez wysiłki na rzecz własności intelektualnej.

W zeszłym roku Urząd Patentowy i Znaków Towarowych USA wydał pięć zgłoszeń patentowych, wszystkie złożone w 2016 r., Z których każdy opisał inną aplikację blokującą, aby pomóc w usprawnianiu obsługi technicznej statku powietrznego.

Firma GE uwzględniła opcję zapłaty odpowiednich podmiotów za pomocą kryptowalut lub innego systemu opartego na blokach blokowych, zgodnie z wcześniejszym zgłoszeniem.


REKLAMA