Dlaczego warto korzystać z Bitcoin?

Dlaczego warto korzystać z bitcoin? Oto kilka dobrych powodów, dla których warto poświęcić czas na zaangażowanie się w tę wirtualną walutę.

Unlimited Miners
The best miner store in Europe – Unlimited Miners
We have all mining products like GPU and ASIC mining rig, wallets and accesories. Delivery form EU.
unlimitedminers.com
To jest szybkie
Kiedy płacisz czekiem z innego banku do banku, bank będzie często trzymał te pieniądze przez kilka dni, ponieważ nie może ufać, że fundusze są naprawdę dostępne. Podobnie, międzynarodowe przelewy mogą trwać dość długo. Transakcje Bitcoin są jednak znacznie szybsze.Transakcje mogą być natychmiastowe, jeśli są transakcjami “zerowego potwierdzenia”, co oznacza, że ​​akceptant podejmuje ryzyko zaakceptowania transakcji, która nie została jeszcze potwierdzona przez blokadę bitcoin. Lub może potrwać około 10 minut, jeśli handlowiec wymaga potwierdzenia transakcji. To znacznie szybciej niż jakikolwiek transfer międzybankowy.
To jest tanieCo mówisz? Twoje transakcje kartą kredytową są natychmiastowe? Cóż, to prawda. Ale twój kupiec (i ewentualnie ty) płacisz za ten przywilej. Niektórzy handlowcy pobierają opłatę za transakcje kartami debetowymi, ponieważ muszą zapłacić “opłatę za przewinienie” za ich wykonanie. Opłaty za transakcje bitcoinowe są minimalne lub w niektórych przypadkach bezpłatne.

Rządy centralne nie mogą tego zabrać

Pamiętasz, co stało się na Cyprze w marcu 2013 r.? Bank Centralny chciał odebrać nieubezpieczone depozyty o wartości przekraczającej 100 000 USD, aby pomóc w dokapitalizowaniu się, powodując ogromne zamieszki w lokalnej populacji. Pierwotnie chciał wziąć procent depozytów poniżej tej liczby, spożywając bezpośrednio oszczędności rodzinne. To nie może się zdarzyć z bitcoinem. Ponieważ waluta jest zdecentralizowana, jesteś jej właścicielem. Żaden organ centralny nie sprawuje kontroli, więc bank nie może ci tego odebrać. Dla tych, którzy pokładają zaufanie w tradycyjnym systemie bankowym, jest to duża korzyść.
Brak obciążeń zwrotnych.

Gdy bitcoiny zostały wysłane, zniknęły. Osoba, która wysłała bitcoiny, nie może próbować odzyskać ich bez zgody odbiorcy. Utrudnia to popełnianie tego rodzaju oszustw, które często widzimy za pomocą kart kredytowych, w których ludzie dokonują zakupu, a następnie kontaktują się z firmą obsługującą karty kredytowe w celu dokonania obciążenia zwrotnego, skutecznie cofając transakcję.

Ludzie nie mogą wykraść Twoich informacji o płatnościach od sprzedawców

Ten jest duży. Większość dzisiejszych zakupów dokonywana jest za pośrednictwem kart kredytowych, ale w latach dwudziestych i trzydziestych, kiedy pojawili się pierwsi prekursorzy kart kredytowych, Internet nie został jeszcze wymyślony. Karty kredytowe nigdy nie powinny być używane online i są niepewne. Formularze online wymagają podania wszystkich tajnych informacji (numeru karty kredytowej, daty wygaśnięcia i numeru CSV) w formularzu internetowym. Trudno myśleć o mniej bezpiecznym sposobie prowadzenia biznesu online. Właśnie dlatego numery kart kredytowych są kradzione.

Transakcje bitcoinami nie wymagają jednak rezygnacji z żadnych tajnych informacji. Zamiast tego używają dwóch kluczy: klucza publicznego i prywatnego. Każdy może zobaczyć klucz publiczny (który jest w rzeczywistości twoim adresem bitcoin), ale twój klucz prywatny jest tajny. Kiedy wysyłasz bitcoin, “podpisujesz” transakcję, łącząc razem klucze publiczne i prywatne oraz stosując dla nich funkcję matematyczną. Tworzy to certyfikat potwierdzający, że transakcja pochodzi od Ciebie. Dopóki nie zrobisz nic głupiego, jak opublikowanie swojego prywatnego klucza, aby wszyscy mogli go zobaczyć, jesteś bezpieczny.


REKLAMA
\\n
Najlepszy sklep z kryptokoparkami - urządzeniami do wydobywania kryptowalut.