#CryptoFlash24

Krypto i Blockchain – podążając śladami największych wynalazków człowieka?

Na przestrzeni dziejów cywilizacja ludzka przeżywała ogromne okresy wzrostu dzięki postępowi technologicznemu. Chociaż lista odkryć technologicznych, które zmieniły historię, jest wiele, zawęźmy naszą listę do pięciu największych innowacji w technologii komunikacyjnej, które zmieniły sposób, w jaki ludzie uzyskują dostęp do informacji i danych. Prasa drukarska, Elektryczność, Radio, Internet i wreszcie Blockchain oraz kryptowaluty.

Podobnie jak wczesne lata elektryczności, radia i internetu, zastosowania tej technologii są wciąż odkrywane. Ale ponieważ coraz więcej osób ma okazję poradzić sobie z możliwościami kryptowalut i technologii blockchain, następuje szybsze przyjęcie.

Podczas gdy przestrzeń krypto nieustannie ewoluuje, a kilka wielkich firm wkroczyło na scenę w ciągu ostatnich kilku lat, technologia blockchain jest również wykorzystywana przez prywatne firmy na całym świecie.

Jak na ironię, tutaj technologia blockchain różni się od poprzedników wymienionych powyżej. Technologia radiowa i internetowa została opracowana i wykorzystana najpierw przez operacje rządowe i wojskowe.

Z drugiej strony Bitcoin został udostępniony publicznie w 2009 roku, a od tego czasu został przyjęty przez miliony ludzi na całym świecie i przyniósł liczne projekty blockchain – zarówno publiczne, jak i prywatne.

 

Czy Blockchain może wpłynąć na przyszłość nieruchomości?

Wraz ze wzrostem liczby raportów o zakupie nieruchomości przez Bitcoin i Ethereum wydaje się, że cyfrowa waluta znajduje swoje miejsce w sektorze nieruchomości.

Sam Blockchain stał się dobrodziejstwem dla branży dzięki licznym aplikacjom. Według Washington Post, w 2016 roku Goldman-Sachs przewidywał oszczędności w branży ubezpieczeń majątkowych o wartości 2-4 miliarda dolarów w wyniku użycia blockchain do weryfikacji i przechowywania aktów własności gruntów. Wspomniany blockchain nie jest jedynym rozwiązaniem do znalezienia tanich, szybkich rozwiązań do rejestrowania własności gruntów i nieruchomości.

Post sugeruje, że DLT nie może wykryć fałszerstwa ani nie wykryje problemu wykluczenia, co w praktyce oznacza, że ​​takie akty nie mogą być sprzedawane, co wskazuje, że pomimo skuteczności DLT w transakcjach dotyczących nieruchomości, ma ona swoje ograniczenia, ponieważ niekoniecznie oferują ubezpieczenie dokumentów kupującego.

 

Wojny Blockchain

Cena Ethereum rośnie dzisiaj, przekraczając na chwilę ponad 450 USD i obecnie znajduje się niedaleko, ale na myśl wielu Eterów jest to nagłe zatłoczenie, które nastąpiło niemal z dnia na dzień, a sieć przetwarza tylko 500 000 transakcji dziennie. Ktoś, czy coś, zużywa dużo energii, wysyłając opłaty za normalne transakcje do blisko 1 $, a transakcje na dapp są nieco wyższe.

Ktosiem tym jest eos, według dewelopera dapp. Przed zakończeniem rocznego ICO i uruchomieniem ich blockchain, eos zaczął zapychać sieć ethereum przez organizowanie bezużytecznych zrzutów, mówi.

Konkretne dowody, aby to pokazać, nie są całkiem dostępne, a Dan Larimer, główny programista, zaprzecza zarzutom. Jednak istnieją poszlaki.

Wydaje się, że Eos uderzył dzisiaj w 1275 transakcji na sekundę, co zbiegło się z zatłoczeniem, podczas gdy ich blockchain ledwo zdołał utrzymać się wśród błędów, Róg zakręcony przez Block Producers, a także zamrożenie kont, co doprowadziło do spekulacji, że te transakcje są fałszywe i tylko dla marketingu .

 

Wiodący reklamodawcy w Blockchain

Blockchain zrewolucjonizował już wiele różnych branż. Obecnie coraz więcej specjalistów od marketingu cyfrowego korzysta z tej technologii jako doradców do różnych zadań, w tym do sprawdzania, ile ich reklam faktycznie oglądają prawdziwi ludzie.

Reklamodawcy są przyciągane do blockchain z kilku różnych powodów. Niektórzy mają nadzieję, że nowe rozwiązania spowodują zwiększenie szybkości bloków blokowych i pozwolą na realizację cyfrowych transakcji reklamowych w czasie rzeczywistym.

Inni widzą niezmienność blockchain jako przewagę, jeśli chodzi o udowodnienie pracy. Niektórzy reklamodawcy napotykają problemy z wydawcami na temat liczby wyświetleń zrealizowanych w kampanii reklamowej. Blockchain jest postrzegany jako narzędzie weryfikacji, które zapewnia prawidłowe naliczanie opłat.

Istnieją również obawy dotyczące pośredników, którzy tworzą dużo wydatków. Firma wywiadu marketingowego Warc uważa, że zaledwie 40% z każdego dolara wydanego na tak zwane “reklamy programowe” faktycznie trafia do wydawcy. Reszta często trafia do portfeli sprzedawców pomiędzy marketerami a stroną internetową.


REKLAMA