Chiny: szef PBoC mówi, Bitcoin “nie będzie akceptowany” jako płatność.

Gubernator Ludowego Banku Chin (PBoC), Zhou Xiaochuan, powiedział na konferencji prasowej, że władze nie śpieszą się, aby wydać narodową cyfrową walutę i nadal nie uznają Bitcoina za legalną metodę płatności, informuje China Daily w dniu 9 marca.

Zhou wyraził stanowisko PBoC szczerze:

“Obecnie nie uznajemy bitcoinów i innych walut cyfrowych za narzędzie, takie jak papierowe pieniądze, monety i karty kredytowe do płatności detalicznych. System bankowy tego nie akceptuje. “

W związku z konferencją prasową na dorocznym Krajowym Kongresie Ludowym, Zhou powiedział, że PBoC “musi zapobiegać znacznym i nieodwracalnym szkodom” dla krajowej gospodarki. W tym samym czasie Zhou zaoferował, że cyfrowa waluta ostatecznie zmniejszy cash cash. Lokalny kanał informacyjny China Daily cytował go, mówiąc, że rozwój cyfrowej waluty jest “technologicznie nieunikniony”.

Podczas gdy PBoC był aktywny w monitorowaniu rozwoju technologii Blockchain i rozproszonej księgi, Zhou dodał, że niektóre aplikacje tej technologii powinny być kontrolowane, aby zapewnić, że nie rozprzestrzeniają się zbyt szybko:

“Jeśli [technologie Blockchain] rozprzestrzeniają się zbyt szybko, może to mieć duży negatywny wpływ na konsumentów. Może to również mieć nieprzewidywalne skutki dla stabilności finansowej i transmisji polityki pieniężnej. “

W lutym 2018 r. Instytucja państwowa Bank of China złożyła patent na rozwiązanie do skalowania systemu Blockchain.

Pekin nadal zajmuje twarde stanowisko w sprawie zdecentralizowanych kryptowalut, takich jak Bitcoin, z zakazem wstępnych ofert monetarnych (ICO) od września 2017 r. I kontynuowaniem działań przeciwko kilku pozostałym szczątkom prywatnego handlu. W ubiegłym miesiącu Chiny dodały giełdy kryptowalutowe offshore i strony ICO do “Great Firewall”.

Podczas gdy krajobraz prawny otaczający kryptowaluty w Chinach był nieprzewidywalny, firmy nadal naciskają na status quo i utrzymują połączenia z przemysłem kryptograficznym zarówno w kraju, jak i za granicą, Cointelegraph poinformował 7 marca.


REKLAMA
\\n
Najlepszy sklep z kryptokoparkami - urządzeniami do wydobywania kryptowalut.