Jak Chinscy crypto “gracze” obchodzą dement rządu.

Obywatele chińscy nadal inwestują w Bitcoin i rynek kryptowalut pomimo intensywnego ataku rządu.

We wrześniu 2017 r. Chińskie krypto walutowe giełdy BTCC China, Huobi i OKCoin zostały zamówione przez rząd w celu zamknięcia działalności.

Unlimited Miners

W pewnym momencie kierownictwo trzech giełd kryptowalut nie mogło opuścić kraju z powodu rządowego dochodzenia w sprawie lokalnych giełd kryptowalut.

Trzy miesiące później, w grudniu 2017 r., Trzy największe chińskie giełdy kryptowalutowe przeniosły swoje firmy do Hongkongu. BTCC Chiny, Huobi i OKCoin zmieniły markę odpowiednio na BTCC, Huobi Pro i OKEx. Miały one na celu zaspokojenie szybko rosnącego popytu ze strony inwestorów z Hongkongu.

Wkrótce po ich przeprowadzeniu, trzy platformy handlowe zaczęły zauważać, że dzienne ilości od chińskich inwestorów rosną wykładniczo. W jakiś sposób chińscy inwestorzy zdołali obejść chińskie restrykcje handlowe, korzystając z giełd w Hongkongu. Jak to jest możliwe?

W Hong Kongu inwestorom stosunkowo łatwo jest zakładać firmy. Za mniej niż 1000 USD można legalnie tworzyć firmy, co pozwala na otwieranie kont bankowych w instytucjach finansowych z siedzibą w Hongkongu. Od grudnia 2017 r. Wielu chińskich inwestorów przeniosło środki ze swoich chińskich rachunków bankowych na konta bankowe w Hongkongu i zaczęło aktywniej handlować kryptowalutami, skutecznie omijając chińskie ograniczenia.

Ale w przeciwieństwie do Chin, Hongkong ma znacznie mniejszą podaż, aby zaspokoić rosnący popyt. Podczas gdy Chiny są domem dla dużych górników, takich jak Bitmain, Hongkong nie produkuje dużo Bitcoinów i innych kryptowalut. W związku z tym premie na rynku kryptowalutowym w Hongkongu wzrosły, przewyższając nawet rynek Korei Południowej. 18 stycznia, kiedy średnia cena Bitcoin na świecie wynosiła około 11 500 USD, Bitcoin był sprzedawany powyżej 13 000 USD na Huobi Pro.

Krystal Hu, finansista z Hong Kongu, zauważył, że handlowcy spoza Chin również zaczęli wykorzystywać możliwości arbitrażu przedstawione przez rynek w Hongkongu. Na przykład 18 stycznia cena Bitcoin  wynosiła 11 800 $. Kupowanie Bitcoina z Coinbase i sprzedawanie go na dowolnym rynku w Hongkongu przyniosłoby zysk w wysokości 1200 $.


REKLAMA