Cena kryptowaluty może zwiększyć sprzedaż GPU według jednego z analityków

Wzrost cen Bitcoin, jak również alternatywna moneta znana jako ethereum, wzrosła wykładniczo. Z tego powodu ci, którzy sprawiają, że jednostki graficzne lub procesory graficzne mogą widzieć udziały w swoich firmach, odpowiednio wzrastają. Według jednego z analityków, który obejmuje ten sektor rynku, akcje te mogą wzrosnąć o znaczną kwotę.
Unlimited Miners
Mitch Steves z RBC Capital Markets stwierdził, że dwucyfrowe procentowe zwiększenie niektórych kryptowalut może doprowadzić do wzrostu wolnego rynku dla procesorów graficznych.

Wydobywanie jest procesem, który jest nie tylko energochłonny, ale również wymaga dużej mocy obliczeniowej komputera. Mining korzysta z obliczeniowych jednostek graficznych takich firm, jak Nvidia i Advanced Micro Devices, do obliczania problemów związanych z wysokimi kosztami obliczeniowymi, w których górnicy są następnie nagradzani w walucie, którą eksploatują. Niedawno opublikowany raport pokazuje, w jaki sposób sprzedaż mogłaby wzrosnąć dla tych firm, ponieważ wzrasta również rynek krypto walut.

Steves zauważył, że “ogłaszamy go teraz, ponieważ okres zwrotu znacząco się zmniejszył, co może prowadzić do dalszej siły w sprzedaży GPU w związku z wydobywaniem krypto-walut. Dla celów ilustracyjnych, kiedy cena ethereum wynosiła 300 USD, okres zwrotu wynosił około 9,4 miesiąca; dzisiaj jest to obecnie około 5,6 miesiąca – zmiana, którą uważamy za materialną. ”


REKLAMA