Cena Altcoins spada Po wzrostach Bitcoina w tym tygodniu.

Wtorkowa rekordowa cena 176,31 dolarow za Bitcoin nie wystarczyła, by zachęcić inwestorów do trwałego wzrostu. Kryptowaluta ponownie zdobyła 17 000 $ w środę, zanim osiągnęła poziom 16 000 $. O 15:30 UTC cena pojedynczego bitcoina wynosiła 16.330,88 USD, bez zmian w ciągu ostatnich 24 godzin.

Ripple, który wzrósł w wiadomościach o próbie jego sieci między bankami konsorcjów w Japonii i Korei Południowej, nadal gromadził zyski w swoich cenach. Cena handlowa wyniosła 0,69 USD, czyli prawie 50% w ciągu ostatnich 24 godzin. Kryptowaluta, która jest także siecią płatniczą dla banków, wzrosła o 197% w ciągu ostatnich dwóch dni. Od początku tego roku liczba ta wzrosła aż o 11,390%

Bitcoin Gold, najnowsza krypto-waluta, która wyłoniła się z blockchain bitcoina, była drugą wielką siłą napędową. Jego cena wzrosła o 8,52% w ciągu ostatnich 24 godzin do 301,58 USD. Bez żadnych podstawowych lub technicznych aktualizacji, aby podtrzymać jego wzrost.
Rola dla Rosji i rynków wschodzących w cenie bitcoinów

Według raportu Buzzfeed, Bitcoin i inne kryptowaluty nabierają rozpędu w Rosji z powodu sankcji nałożonych na rosyjskie banki. William Browder, współzałożyciel funduszu inwestycyjnego dla Rosji, cytuje, że kryptowaluty są “darem od Boga” dla rosyjskich banków, aby ominąć sankcje USA.

W zeznaniach Komisji Helsińskiej USA, która monitoruje bezpieczeństwo i prawa człowieka w całej Europie, Browder powiedział, że wzrost bitcoinów i innych kryptowalut wymaga “pilnej uwagi USA i innych zachodnich rządów” w odniesieniu do sankcji, ponieważ umożliwiają one anonimowe transfery.
Choć może to pomóc Rosji rzekomo sfinansować inne wybory w USA, może to również przełożyć się na większą liczbę transakcji na bitcoin i podnieść jego cenę. Osobny artykuł Bloomberga cytuje badania stwierdzające, że handel bitcoinami rozwija się na rynkach wschodzących, które również przejęły inicjatywę w rozprawianiu się z kryptowalutą.

“Silne zainteresowanie krajów rynków wschodzących może odzwierciedlać względnie mniej stabilne waluty lokalne lub produkt uboczny o większym narażeniu na kryzysy finansowe i gospodarcze, co sprawia, że ​​alternatywny system, taki jak bitcoin, jest stosunkowo atrakcyjny” – mówi Spencer Bogart, szef działu badań w Blockchain LLC . Chociaż ta teza może być ważna w przyszłości, obecnie nie ma dużej ilości wody. Na podstawie danych o obrotach, japoński jen i dolar amerykański – które nie są wskaźnikiem niestabilnych gospodarek lub walut – były najpopularniejszymi walutami konwertującymi bitcoiny.
Maszyny do mining do bitcoin:
kryptokoparki


REKLAMA