Jak Bitcoin zmienia paradygmat gospodarczy.

Inwestorzy szybko wprowadzili się do gry kryptowalutowej, ponieważ wysoka wycena nadal je wprowadzaja. Jednym z najbardziej obiecujących czynników krypto-waluty jest idea, że są one w pełni niezależne i nie są chronione przez żaden główny lub ustanowiony system regulacji lub zarządzania. rząd.

Na początku 2017 roku bitcoin był wart poniżej 1000 USD i wielu myślało, że nigdy go nie osiągnie. Nie było żadnego szumu wokół waluty i niewiele, żeby dbać o otaczający bitcoin. Po tym, jak waluta stała się powszechnie rozpoznawana ze względu na niewiarygodne krótkoterminowe zyski, nastąpiła duża ilość szumu.

Po zwiększeniu skali bitcoin, biorąc pod uwagę liczbę użytkowników w sieci, opłaty za transakcje spadły do prawie 32 USD za transakcję. To sprawiło, że bitcoin jest praktycznie niepraktyczny, aby wiele firm mogło go używać w sposób realistyczny. Biorąc pod uwagę dużą ilość spekulacji związanych z wyceną monety, firmy, które chcą wykorzystać ją do swoich celów, nie są w stanie zapewnić dużej zmienności. Zmienność oznacza, że firmy nie mogą dokładnie wycenić swoich towarów, jeśli cena monety skacze w dziesiątkach do setek procentów dziennie.

Społeczność odrzuciła niektóre z najbardziej oczywistych rozwiązań problemu skalowalności, ale problem nie zniknął. Jednym z głównych rozwiązań jest idea ciężkich widelców. Pojawia się podział łańcucha blokowego, tworząc nową monetę w sieci. To skutecznie odciąża początkową monetę, ale tylko przez pewien czas. Wielu z nich nie jest fanem tego, a duża liczba ludzi nadal blokuje to. Mam nadzieję, że ten problem ze skalowalnością może wkrótce ulec spowolnieniu, a sieci mogą zacząć przyspieszać.

Mining kryptokoparki


REKLAMA