Binance oferuje 250 000 $ nagrody za aresztowanie hakerów.

Giełda kryptowalut Binance oferuje równowartość 250 000 $ za aresztowanie hakerów uczestniczących w incydencie z 7 marca, powiedział Binance w ogłoszeniu 11 marca.

Zgodnie z zapowiedzią, pierwsza osoba, która dostarczy informacje, które zpowodują aresztowanie prawne, w dowolnej jurysdykcji, otrzyma nagrodę w Binance Coin (BNB), która jest sprzedawana i używana na giełdzie Binance. Jeśli istnieje wiele źródeł informacji, które prowadzą do ostatecznego aresztowania, nagroda może zostać podzielona między źródła.

W swoim oświadczeniu Binance podkreśla znaczenie wspólnych wysiłków na rzecz zwalczania przestępczości i nieetycznych zachowań w społeczności kryptograficznej:

“Aby zapewnić bezpieczną społeczność kryptograficzną, nie możemy po prostu grać w obronie. Musimy aktywnie zapobiegać wszelkim atakom hakerów przed ich wystąpieniem, a także śledzić je po fakcie. Mimo że próba hackingu przeciwko Binance w dniu 7 marca nie zakończyła się sukcesem, było jasne, że był to wielki, zorganizowany wysiłek. Trzeba to rozwiązać. “

Oprócz aktualnej nagrody, Binance przeznaczył 10 milionów dolarów na rezerwy kryptograficzne dla przyszłych nagród za wszelkie próby włamania się do Binance. Zgodnie z oświadczeniem Per Binance, giełda zaprosiła również inne giełdy na całym świecie do pójścia w ich ślady. “Ochrona funduszy jest i zawsze była naszym najwyższym priorytetem!”, Dodali.

Użytkownicy powiadomili Binance o naruszeniu bezpieczeństwa po zaobserwowaniu nieregularnego i nieautoryzowanego zachowania transakcji na swoich kontach. Dokładna metoda stosowana przez hakerów pozostaje niejasna, chociaż niektórzy użytkownicy uznali, że możliwy kompromis kluczy API użytkowników może wyjaśnić, w jaki sposób hakerzy pominęli dwuskładnikowy system uwierzytelniania Binance. Binance wznowił działalność handlową następnego dnia, 8 marca.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe