Bank Centralny Indonezji: płatności za kryptowalutę “nie są legalne”

Bank Indonesia ostrzegł, że kryptowaluty nie mogą być wykorzystywane do płatności w kraju.
Unlimited Miners

Bank centralny opublikował w sobotę komunikat prasowy, stwierdzając, że kryptowaluty nie są “uzasadnionym instrumentem płatniczym” w kraju, ponieważ nie są zgodne z ustawą walutową z 2011 r. I nie są wydawane przez Republikę Indonezji.

“Transakcje finansowe przeprowadzane na terytorium Republiki Indonezji muszą być wypełnione Rupią”, stwierdza akt walutowy.

W rezultacie bank centralny stwierdził, że firmy płatnicze nie mogą dokonywać wirtualnych transakcji walutowych.

 

Bank centralny stwierdza:

“Bank Indonesia potwierdza, że ​​zakazuje wszystkim operatorom systemów płatniczych (zleceniodawcy, operatorowi zmiany, operatorowi rozrachunkowemu, operatorowi ostatecznego rozliczenia, emitentowi, agentowi rozliczeniowemu, operatorowi bramki płatniczej, operatorowi portfela elektronicznego, operatorowi przelewu pieniędzy) i operatorom technologii finansowych w Indonezji, zarówno bankom, jak i bankom. instytucja niebankowa, aby przetwarzać transakcje przy użyciu wirtualnej waluty, zgodnie z Regulaminem Banku Indonezji nr 18/40 / PBI / 2016 w sprawie realizacji przetwarzania transakcji płatniczych i regulaminu Bank Indonesia nr 19/12 / PBI / 2017 w sprawie realizacji finansowej Technologia.”

Ostrzeżenie nie wspomina o wymianie kryptowalut.

Informacja ta pojawia się po tym, jak bank centralny ujawnił na początku grudnia 2017 r., Że rozważa wprowadzenie nowych regulacji, które zakazałyby transakcji bitcoinowych od 2018 r.

20-tego tego samego miesiąca bank wydał nowe rozporządzenie – nr 19/12 / PBI / 2017 w sprawie wdrożenia technologii finansowej – ze względu na obawy o potencjalne wykorzystanie bitcoiny w finansowaniu terroryzmu, praniu pieniędzy i handlu narkotykami.

W ostatnim ostrzeżeniu Bank Indonezja ostrzegł również “wszystkie strony”, że kupowanie, sprzedawanie lub handlowanie kryptowalutami wiąże się z “wysokim ryzykiem”, ponieważ są one “wysoce niestabilne” i nie mają poparcia od organu lub aktywów zabezpieczających w celu wsparcia cen.

W nocie czytamy: “Oznacza to, że wirtualne waluty są narażone na ryzyko związane z bąbelkami i mogą być wykorzystywane do prania pieniędzy i finansowania terroryzmu, a zatem mogą potencjalnie wpłynąć na stabilność systemu finansowego i wyrządzić krzywdę społeczeństwu.”

Dzięki nowemu ogłoszeniu Bank Indonesia dołącza do wielu globalnych banków centralnych, wydając ostrzeżenia, ponieważ ceny kryptowalut wzrosły wskutek tego, co w tradycyjnym finansowaniu oznaczało bańka. Kraje, w tym Wielka Brytania, Indie, Rosja i inne kraje, ostatnio ostrzegły inwestorów i przedsiębiorców przed postrzeganym ryzykiem związanym z kryptowalutami.


REKLAMA
TomaszM