2018: Rok Demokratyzacji Blockchain

Ponieważ technologia kryjąca się za bitcoinem zbliża się do dziesiątego roku na rynku, świętujmy to pozytywnie.

Świat spotkał się z ogromnym zainteresowaniem blockchainami w różnych branżach i krajach, od tysięcy nowych startupów, po laboratoria blockchain pojawiające się w komercyjnych i federalnych organizacjach, po wiele konsorcjów ustanowionych w celu rozwiązania największych wyzwań w branży.

Można posunąć się nawet do stwierdzenia, że ​​w 2017 r. Nastąpiła demokratyzacja kryptowalut.

Demokratyzacja danej technologii może odbywać się na wiele sposobów, od liczby osób, produktów i rozwiązań wykorzystujących tę technologię, do wartości biznesowej lub poziomu zakłóceń, które aktywuje. W przeciwieństwie do wcześniejszych technologii – podobnie jak open source – technologia blockchain ma na celu przede wszystkim wzmocnienie pozycji ludzi i organizacji. Jest więc naturalne, że demokratyzacja blockchainów jest także podstawą sukcesu.

Biorąc pod uwagę, że dzieci przyjmują bitcoiny na stoiskach z lemoniadą, nastolatki inwestują w eter, aby opłacić college i handlowców stojących na biurkach kryptograficznych, nie ulega wątpliwości, że kryptowaluty pomogły zdemokratyzować blockchain. Zapytaj każdego, kto był zaangażowany w blockchain, bez angażowania się w bitcoin, aby to udowodnić. W pewnym sensie blockchain został zdemokratyzowany poprzez kryptowaluty – ale wkrótce nastąpi prawdziwa demokratyzacja blockchain.

Biorąc pod uwagę demokratyzację, oto niektóre z rzeczy, które spodziewam się zobaczyć w nadchodzącym roku.

Z wielu powodów jest to krytyczny rok dla każdego aspektu przestrzeni.

1. Aplikacje Killer
Rok 2018 może być rokiem aplikacji dla zabójców na blockchain.

Podczas gdy CryptoKitties były urocze, pokazały także pewne ograniczenia platform technologicznych; prawdopodobnie zachęci tych w branży do opracowania bardziej stabilnych i skalowalnych bloków kodu. Wraz z dojrzewaniem fundamentów zobaczymy znaczące postępy w stosowaniu rozwiązań blockchain dla konsumentów. Niezależnie od tego, czy chodzi o osobiste zarządzanie siecią elektryczną, cyfrową tożsamość, gry, lojalność czy punktację kredytową, prawdopodobnie użyjemy aplikacji blockchain w 2018 roku, nie wiedząc, że jest ona wspierana technologią blockchain.

2. Najważniejsze zmiany technologiczne
W nadchodzących miesiącach nastąpi postęp, który sprawi, że korzystanie z platform blockchain będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. I stanie się to między innymi z głównymi stackami Hyperledgera, ethereum i Cordy.

To zajmie się kluczowym wyzwaniem, przed którym wszyscy dziś stoimy – niedoborem talentów, szczególnie w programach i architektach. Gdy łatwiej będzie dostarczać i rozwijać technologie blockchain, innowacje zostaną uwolnione, zostanie stworzonych o wiele więcej rozwiązań, które pomogą zwiększyć liczbę eksperymentów i udane premiery platform.

3. Rządy i organy regulacyjne poprą adopcję
Te grupy są teraz zaangażowane i prowadzą w wysiłkach blockchain po studiach i szybkim dotarciu do technologii.

Teraz rozumieją wartość blockchain dla siebie i swoich okręgów wyborczych. Zobaczymy wykorzystanie na dużą skalę blockchainu kierowanego przez rządy, prawdopodobnie najpierw w rozwijających się gospodarkach i małych krajach, w których zasiedziali mają mniejszy wpływ. Integracja finansowa, tożsamości cyfrowe, sprawozdawczość regulacyjna i płatności będą głównymi obszarami ulepszonymi przez blockchain w 2018 r.

4. Korporacje i organizacje non-profit staną się ważnymi graczami
Sądzę, że te organizacje będą głównym motorem przekładania obietnic na realne rozwiązania komercyjnie opłacalne, co stanowi ogromną rolę w demokratyzacji blockchain. Co najważniejsze, będą musieli zaakceptować fakt, że ich długofalowa rola w naszych gospodarkach może znacznie różnić się od dzisiejszej. Do tej pory widzieliśmy obie strony medalu, kalambur niezamierzony.

Osoby przyjmujące pozycję obronną – podobnie jak notariusze – pójdą drogą dinozaura. Z drugiej strony osoby atakujące z agresywnymi działaniami dużych korporacji, takich jak banki, firmy ubezpieczeniowe i inne instytucje finansowe, pomogą zbudować następną generację platform biznesowych na blockchain.

Największe pytanie: czy będą wystarczająco zwinni, aby konkurować ze start-upami? Czy będą chronione przez przepisy? Czy do tej pory generują zwrot z inwestycji?

5. Rynek miejsc pracy będzie zwracał uwagę
Jeśli chodzi o talenty, o których myślę przede wszystkim, gdy budzę się każdego ranka, rynek pracy również zostanie zakłócony, a blockchain zapewni nowe, produktywne życie wielu osobom. Decentralizacja pracy już się rozpoczęła i jestem głęboko przekonany, że blockchain będzie napędzał jej wzrost. Wyobraź sobie świat, w którym każdy z nas może zarabiać na naszym czasie, umiejętnościach i doświadczeniach na żądanie i być nagradzany mikropłatnościami ze zdecentralizowanej platformy.

Prace były wielokrotnie zdemokratyzowane, ale może to być również ostatnia faza.


REKLAMA