Starbucks wprowadza płatność kryptowalutami w U.S

Prezes Starbucks Howard Shultz powiedział, że sieć kawowa planuje włączenie technologii blockchain i cyfrowych walut do długoterminowej strategii technologicznej w zakresie płatności i ma nadzieję na “rozszerzenie cyfrowych relacji z klientami”.
Unlimited Miners

Shultz nie wierzy jednak, że Bitcoin będzie odgrywał rolę w tej strategii, zauważając, że nie wierzył, że oryginalna kryptowaluta byłaby “dzisiaj walutą lub w przyszłości”.

Wyjaśnił, że Starbucks nie rozwija cyfrowej waluty ani nie ogłasza inwestycji w blockchain lub kryptowaluty, ale chciałby wykorzystać swoją pozycję, aby nadać wiarygodność tym technologiom.

Shultz przedstawił uwagi w kwartalnym wezwaniu inwestora, które zostały następnie zgłoszone przez diginomica.

Według raportu, powiedział:

 “Wierzę, że zmierzamy w nową epokę, w której technologia blockchain zapewni znaczny poziom cyfrowej waluty, która będzie miała zastosowanie konsumenckie”.

Starbucks, dodał, ma wyjątkową pozycję, aby wykorzystać zmiany.

“Uważamy, że mamy coś do zaoferowania firmom, które tego ścigają, ponieważ jesteśmy w stanie stworzyć zaufane legalne miejsce, w którym można by je zaakceptować i ewentualnie skorzystać z platformy cyfrowej płatności mobilnych, którą stworzyliśmy.”

Platforma, o której wspomniał Shultz, to aplikacja do płatności mobilnych Starbucks, uruchomiona w 2015 roku, która umożliwia klientom płacenie i zamawianie w aplikacji przy jednoczesnym naliczaniu nagród.

Płatności mobilne stanowią prawie jedną trzecią transakcji UC w Starbucks, w związku z czym Shultz twierdzi, że Starbucks rozważa wdrożenie sklepów bezgotówkowych w USA.

Starbucks ma długą historię obejmującą najnowsze rozwiązania płatnicze. Przyjął Square jako wyłączny procesor wszystkich transakcji kartą debetową i kredytową jesienią 2012 r., Jednak związek ten później się rozwiązał


REKLAMA