Jamie Dimon: “Jestem otwarty na wykorzystanie kryptowalut” z regulacją

Dyrektor generalny JPMorgan Chase, Jamie Dimon, wydaje się nieco złagodzić swój ton w temacie kryptowalut, ale wciąż pozostaje wątpliwy, czy wzrost bitcoiny jest zrównoważony.

“Słuchajcie, każdy ma osobistą opinię na temat bitcoinów. Pozostaję bardzo sceptyczny wobec tego” – powiedział w piątek Dimon. “Ale jak już powiedziałem wcześniej, jestem otwarty na wykorzystanie kryptowalut, jeśli beda odpowiednio kontrolowane i regulowane.”

Ostatnie uwagi przychodzą po miesiącach krytyki ze strony szefa JPMorgan.

“Jeśli jesteś na tyle głupi, by go kupić, zapłacisz za to cenę jednego dnia”, ostrzegł Dimon w październiku, kiedy bitcoin sprzedał około 5 800 $. Cyfrowa waluta wzrosła od 19 000 USD na niektórych giełdach internetowych, a według danych z CoinDesk w piątek wyniosła 152020 USD.

Choć dyrektor wykonawczy nazwał bitcoin “oszustwem” we wrześniu, zauważył, że waluta cyfrowa może potencjalnie wznieść się nawet do 100 000 USD, zanim osiągnie szczyt.

“Nie mówię” idź kup bitcoin i sprzedaj bitcoin za 100 000 $, zanim spadnie “, powiedział we wrześniu. “To nie jest rada, co robić, moja córka kupiła bitcoina, podniosła się i teraz myśli, że jest geniuszem.”

Aby być pewnym, że Dimon był krytykiem bitcoinów, nadal jest bardziej pozytywny w kwestii technologii blockchain.

JPMorgan Chase ogłosił w październiku, że uruchomił system oparty na blockchain z dwoma innymi bankami, aby zredukować globalne transakcje płatnicze. Technologia eliminuje potrzebę pośrednictwa strony trzeciej, wykorzystując stały i otwarty zapis wszystkich transakcji w sieci, co przyspiesza czas transakcji.

Blockchain jest “transformacją dla branży usług finansowych”, a JPMorgan “ciężko pracuje i inwestuje pieniądze”, powiedział dyrektor finansowy banku, Marianne Lake, podczas październikowej konferencji poświęconej zarobkom w trzecim kwartale.

www.unlimitedminers.com


REKLAMA